BASEMENT FESTIVAL 2019 - Meet the Tribes

Ďalší rok sa odplavil ako voda a leto plné hudobných open air festivalov je opäť tu. A s ním samozrejme aj BASEMENT FESTIVAL 2019! 

DNBWEAR na tomto festivale samozrejme nesmie chýbať. Takže nezabudnite nakuknuť do ich stánku s arzenálom po strop naloženým vynímočnými strihmi a dizajnami.

Keď troška odbočíme od témy, vedeli ste, že Komárno je najjužnejšie mesto Slovenska a stretávajú sa tu naše dve najväčšie rieky? Dunaj sa tu vlieva do Váhu, a tak isto sa tu zlieva aj história a rôzne kultúry. 

Ak sa vám do návštevy múzea vždy pripletie nejaká „párty“. Ak si radi prečítate niečo zaujímavé z histórie a v hlave to prežívate ako naozaj. Ak si po ťažkej práci v kancli radi odložíte nažehlenú košielku a vymeníte ju za outfit s topánkami, ktoré sú následujúce rano od klubového blata,.. tak Komárno má pre Vás perfektný kompromis! 

Okrem riek sa v najväčšej Rakúsko-Uhorskej pevnosti na Slovensku, totiž každoročne zlieva aj skvelá súčasná hudba a umenie. Áno, presne tak! Hovoríme o Basement Festivale!

Basement Festival sa už tretí rok koná v priestoroch historickej pevnosti v Komárne. Čaká tu na Vás elektronická, tanečná ale hlavne súčasná hudba. Užiť si ju môžete až na 3 stageoch. Každý z nich je zasadený do zaujímavých priestorov pevnosti a tvorí tak neodmyslitelnú súčasť celého "vajbu" festivalu.

Na Multikulti stage Vám bude hrať House, Rap, Balkan, Worldmusic či Bassline. Objavia sa tu mená ako Fvlcrvm, Malalata, Prago Union, Dornkappel, WWW, DJ EKG, Denes Toth a Ray Paeron

Bastion stage je odkaz srdciarom komunity, ktorá začínala okolo hudobného zoskupenia Basement. Áno! Nemôžeme predsa zabudnúť na DNB music! Do tanca vám tu zahrajú: Koven, Thrashmachine, Disaszt, Dossa&Locuzzed, Phentix, Savage, Volume Plus a mnoho ďalších z lokálneho supportu. 

Čerešnička všetkých farieb na našej festivalovej torte je Psytrance stage, ktorý pre vás chystá slovenská špička tejto komunity. Vracia sa po minuloročnej pauze a opäť zaujme svoje právoplatné miesto. Sem si najlepšie topánočky nenoste. Tancovať sa bude na boso a na tráve. 

Tento rok sa festival venuje spájaniu ľudí, komunít a kultúr (čo sme už tématicky načali v úvode tejto správy), iným slovom kmeňov. Preto je tohtoročné festivalové motto Meet the Tribes

Basement bol doposiaľ takmer výhradne Drum&Bassový festival. Tentokrát však bude ale všetko inak.  Rôzni ľudia, rôzne štýly, rôzne postoje a všetci spolu na jednom magickom mieste.  Aj tak sa spolu skôr či neskôr všetci stretneme v čajovni.

Tento slovenský festivalový unikát sa odohrá už tretíkrát za sebou a ak ste ho doteraz nestihli navštíviť, tento rok určite nezaváhajte - 18. až 21. júla 2019 vás čakajú štyri dni a tri noci nonstop zábavy, nonstop barov, nonstop rytmov a nonstop farieb.

  • Text: Tlačová správa Basement Festival
  • Photo: Archív Basement
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info