Chcete viac od Andrei Jančovič?

Viete kto je Andrea Jančovičová? Ak neviete tak my vám to prezradíme. Andrea je mladá talentovaná dievčina žijúca v Prahe, ktorej život je veľmi pestrí. My sme ju vyspovedali a zistili kde, kedy a ako začínala. Tiež sa dozviete o dielach, ktoré navrhla pre DNBWEAR a čo by vám chcela odkázať. 

DNBWEAR: Ahoj Andrea, ako sa máš? Tvoj život vypadá, celkom pestro. 

Andrea: Ahoj! Ďakujem. Mám sa veľmi dobre. Zo svojim terajším životom som nadmieru spokojná. Pestrosť v ňom má svoje miesto, to je pravda. Pracujem, tvorím a strávim čas s najdrahšími. Začína obdobie kedy tvorím najviac. Rôzne narodeniny, sviatky a Vianoce s blížia a ja by som chcela urobiť všetkým radosť. Bude to náročné, ale teším sa! 

Už od pohľadu vyzeráš ako veľmi zaujímavá persona, tak nám niečo málo o sebe prezraď. Ako si sa vlastne dostala k maľovaniu a čo ťa v začiatkoch k tomu motivovalo. 

Andrea: Ako si už naznačila, snažím sa viesť svoj život zaujímavým smerom. Stále skúšať a vidieť nové veci či miesta. To ma inšpiruje v mojom umení a v živote tiež. Ako som začala? Príbeh mojich tričiek začal snahou o originálny darček pre môjho kamaráta. Vzniklo prvé ručné maľované tričko. Spolu s mojou vášňou pre psytrance a UV svetla vznikali ďalšie diela, tentokrát svietiace pod UV. 

K výrobe týchto tričiek by som sa chcela určite vrátiť. Teraz viac pracujem s farbami, ktoré pomyselne svietia viac na dennom svetle, ako napríklad zelená, tyrkysová, modrá či ružová. Vystupujem pod menom Andrea Jancovic Art a momentálne rozbieham malú karieričku na sashe.sk. 

Tam si môžete prečítať aj mnou napísané žurnály alebo prezrieť zaujímavú galériu fotiek tričiek a tašiek z ktorej mám neskutočnú radosť. Celá moja doterajšia práca je proste zábava. Samozrejme aj vďaka ľudom čo mi zo všetkým pomáhajú a bavia sa so mnou. 

No a teraz nám prosím ťa prezraď ako začala tvoja spolupráca s DNBwear. Ako ste sa k sebe vlastne dostali a kde si nabrala inšpiráciu na tie nádherné maľby. 

Andrea: Začnem tým, že mať dobré kontakty je na nezaplatenie. Môj veľmi dobrý kamarát DJ GESI ma prakticky zoznámil s Wyrom, ktorý mi navrhol spoluprácu s DNBwear. Samozrejme, že moja odpoveď bola kladná. Nikdy pred tým som s nikým nespolupracovala tak som mala menšie obavy čo ma čaká. Ale s odstupom času som šťastná čo z naše spolupráce vzniklo. 

Inšpirácia na tieto trička je z abstraktného umenia, ktoré vnímam všade okolo seba. Asi preto, že to je to čo ma zaujíma. Vidieť reálny svet a pretvoriť ho do abstrakcie. Vec je tá, že nikdy neplánujem dopredu. Dielo je teda často veľká náhoda. 

Každý kus je teda originál a na svete neexistuje rovnaký. Skús nám povedať niečo málo o každom kúsku zvlášť. 

Andrea: The DNB LOVE DARK- prvé neplánované tričko, ktorého pôvodný zámer bol úplne iný. Farebne vám to pripomína vesmír. Tak isto ako aj farebné fŕkance pripomínajúce hviezdy na nočnej oblohe. 

The DNB LOVE GEOMETRY- druhé tričko z kolekcie, ktoré vzniklo spojením vesmíru a geometrie. Nejakým spôsobom mám pocit, že tieto dve veci patria k sebe tak som ich spojila. 

The DNB LOVE UNIVERSE- červená, cyklámenová či iné odtiene červenej sú pre mňa malý chaos. Evokujú vo mne pocity dávať si pozor. Bijú silne do oči a to bol v tomto prípade zámer. 

The DNB LOVE FOREST- Podobnosť s prvým tričkom nie je náhodná. Bol to zámer s použitím svetlých farieb. 

The DNB LOVE LAKE- Stratili ste sa niekedy v lese a chvíľu ste blúdili v kruhu? Táto zelená abstrakcia pripomína práve ten. 

Cítim potrebu vždy vyjadriť že je to abstraktné dielo. Nie som šťastná keď dielo pomenujem ja. Každý predsa vidí niečo iné.

Ďakujeme ti za tvoj čas a chuť odpovedať na naše otázky :) Chcela by si ešte niečo odkázať svojím doterajším a taktiež budúcim fanúšikom? 

Andrea: Nie je lepšieho pocitu keď niekto ocení čo vytváram. Budem sa snažiť nesklamať a veľmi ďakujem za prejavenú podporu. Je to láska! 

Andrea stále vytvára niečo nové. Niečo čo nemá a ani nebude mať nikto iný okrem vás. Ak ste o Andrei nepočuli a nevideli jej diela určite klikajte na jej facebook profil @andreaJancovic. My jej ešte raz ďakujeme za čas, ktorý venovala a prajeme jej aby jej publikum rástlo ako láska v každom z nás :)

Toto je posledné tričko, ktoré nám od nej ostalo. A naša otázka pre vás teda znie: Prajete si viac takýchto projektov? Prajete si opäť Andreine výtvory? Máte iné podobné nápady a chceli by ste s nami spolupracovať? Napíšte nám prosím e-mail na info@dnbwear.eu.

ONE LOVE - DNB LOVE

Váš DNBWEAR TEAM


Text: Lenka Ďurošková

Photo: DNBW archiv, Andrea Jančovič fb.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info