DNBWEAR ide v júni na Beats for Love s Killer Hertz, Wilkinsonom, Audiom, Culture Shock a inými šmakocinkami

Od 3. do 6. 7. 2019 sa v industriálnom parku Dolní Vítkovice, v Ostrave zahrá na 14 pódiách viac než 400 umelcov z celého sveta. Na festival Beats for Love dorazia mená ako Wilkinson, Netsky, Audio, Killer Hertz, Culture Shock, Delinquent Habits, Benny Page, Robin Shulz, Alle Farben, Sven Väth (aaaand many many more) a náš Drum and bass wear team bude pri tom!

Korunným klenotom festivalu je bezpochyby multižánrový Love stage, ktorá tento rok oslávi trojročné výročie. Prvým obrím menom, ktoré sa na ňu objaví bude Robin Schulz, nemecký DJ a producent. Je známy predovšetkým vďaka svojim remixom na skladby 'Prayer In C' a 'Waves', ktorá bola nominovaná na Grammy. Táto megastar zahrá hneď úvodný deň festivalu. 

Vôbec prvýkrát poctí Ostravu svojou návštevou nemecký DJ a producent Alle Farben, ktorý vydáva jeden hit za druhým. Jeho single 'Supergirl', 'Please Tell Rosie', 'Little Hollywood' alebo 'Bad Ideas' patrí medzi najhranejšie veci európskych rádií. 

Na Love stage vystúpi v stredu s popoludňajším setom od 16:00. Vo štvrtok hlavný multižánrový stage rozhýbe Netsky, drum and bassový matador z Belgicka, ktorý hral snáď na všetkých najväčších festivaloch na svete a vytvoril remixy pre Jessie J alebo Eda Sheeran. 

Spoločne s ním si štvrtkových tanečníkov na hlavnom stage festivalu podmaní legenda nielen svetového techna, ale aj elektronickej hudby všeobecne. Z Nemecka totiž dorazí Sven Vathi, familiárne nazývaný papa Sven. 

Vo štvrtok sa na Love stage predvedie aj projekt Killer Hertz, ktorý hrá drum and bass na živé nástroje, a preto sa všetci máme na čo tešiť. Piatok bude v znamení veľkého návratu, lebo po dvoch rokoch na festivale opäť vystúpi britská hviezda Wilkinson. V rámci Drum & Bass sa na stage po 3 rokoch vracia aj legendárny britský DJ a producent Audio

V Ostrave vystúpia aj jeho krajania Culture Shock a nekorunovaný kráľ jump upu, čo je subžáner drum and bassu, Macky Gee. V rovnaký deň sa uskutoční aj premiérové vystúpenie skupiny Delinquent Habits, ktorá produkuje a kombinuje urban, latino a hip hop a ich skladbu 'California' s Sen Dog zo Cypress Hill pozná takmer každý. 

Veľké mená boli oznámené tiež pre Devastator Hardcore and Hardstyle stage. Na tom vystúpi najslávnejšia hviezda frenchcoru, holandský DJ a producent Dr. Peacock. Spolu s ním na najtvrdšom stage festivalu zahrajú tiež jeho krajania D-Block & S-te-Fan, DJský a producentský projekt, ktorý je viac ako 15 rokov na hardstyle scéne. 

House stage privíta švajčiarsku DJku a producentku Noru En Pure, ktorá vydáva u Spinnin 'Records, Ministry of Sound či Sirup. Sekundovať jej bude španielsky David Penn, jeden z najaktívnejších house producentov súčasnosti. 

Do Ostravy sa tiež pozrie britský DJ a producent Weiss, ktorého hit 'Feel My Needs' sa umiestnil na 1. mieste v 5 medzinárodných hudobných rebríčkoch a podľa DJ Magazine bol v rámci 'Best of British Winner' najlepším singlom roka 2018. Techno stage potom bude hostiť ďalšiu legendu, ktorou je Thomas Schumacher. 

Nemecký DJ a producent, predtým známy pod pseudonymom Elektrochémia LK, ktorého track 'Schall' v deväťdesiatych rokoch minulého storočia drvil dnes už zaniknutú hudobú televíznu stanicu VIVA. Ďalej táto stage privíta obľúbenca českého publika, ktorým nie je nikto iný ako ukrajinská stálica Spartaque, DJ a producent, ktorý má na konte vyše 300 trackov na viac ako 80 labeloch. 

Ohlásená bola tiež účasť ďalšieho španielskeho techno horkokrevníka, ktorý si hovorí Tensal, a taktiež jeho krajanov, ktorí vystupujú pod pseudonymom The Yellowheads. 

Ďalšie nové mená dostala aj EDM & Trance stage. Tranceovou polovicu publika príde potešiť mladý holandský talent David Gravell, ktorý bol nominovaný v kategóriách 'Best Trance DJ' a 'Best Breakthrough DJ' v ankete IDMA na Winter Music Conference. 

Čo sa týka EDM fanúšikov, na tie si vo štvrtok došlápne fenomenálny Angličan Kryder, ktorá patrí medzi svetovú elitu groove soundu a jeho tracky 'De Puta Madre', 'Waves' alebo 'MTV' nenechajú nikoho pokojným. Reggae 2 Jungle stage bude tento rok hostiť peknú radu ostrovných umelcov. 

Z Veľkej Británie dorazí napríklad legendárny Benny Page, ktorý pred nedávnom vydal album 'P.U.R.P.L.E', alebo Dope Ammo, ktorý má na konte remix megahitu 'Faded' od Alana Walkera. Špecialitkou potom bude vystúpenie dua spevákov Jamie Irie & Blackout Ja, v ktorých podaní sa dočkáme hodinu a pol trvajúci našlapaná show. 

Na Electroswing stage v špeciálnom b2b sete vystúpi Troy Savoy & Mr. Harvey Miller, ktorí už na Beats for Love vystúpili v roku 2017, avšak každý zvlášť a spolu takto vystupovali napríklad na legendárnych festivaloch Burning Man alebo Glastonbury.

.. a zďaleka toto všetko nie je všetko, takže odporúčame sledovať nie len naše kanály, ale aj kanály B4L a nechať sa vábiť informáciami, čo ďalšie nás čaká na tomto najväčšom festivale elektronickej hudby v srdci Europy!

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info