Kde inde, ako na KONKOLY!

Kde budú viesť naše najbližšie festivalové kroky? Rozhodli sme sa, že namierime na juh. Presnejšie od 16. - 18.8., na strelnicu pri jazere Konkoly, kde to odpálime už po niekoľkýkrát.   

Priznajte sa, kto ešte na tomto festivale nebol? Myslím si, že mnoho z vás a preto by ste to mali čo najskôr zmeniť. Ideálne tento rok! Tu si príde na svoje naozaj každý, či už uznávači oldschoolového drumandbassu alebo súčasnej tvorby. 

Čo budeme mať v DnB Wear stánku na Konkoly festivale? 

V stánku DnB Wear sme pre teba pripracili niečo, čo si budeš určite chcieť zobrať. Či už to budú tričká, mikiny alebo kraťase s našim s Dnb Wear logom, ale určite nebude chýbať ani merch Konkoly. Ak ho ešte poriadne nepoznáte, pozrieť si ho môžete tu a vyskúšať už tento piatok. Babizne si budú môcť vybrať z jedinečných tričiek alebo šiat. Určite nezabudneme zobrať ani šiltovky, aby ste náhodou nedostali úpal. Nebudú chýbať ani tašky, peňaženky, okuliare a iné doplnky. Jednoduché, keď prídeš k nám, neodídeš naprázdno! 

Čo nás čaká na tohtoročnom Konkoly festivale v prvý deň?  

Tento rok sa môžeme tešiť na 4 stage, ktoré nám pripravia z každého súdku niečo, po čom naše ušné bubienky bažia. Moje prvé kroky na Konkoly festivale budú viesť zrejme ku jednému zo zástupcov Drumatch crew. Je typický jeho štýlom, v ktorom je počuť jump up v spojení s neurofunkom a neoddeliteľné sú aj jeho rýchle prechody. Áno, ak tohto typka poznáte, viete, že je reč o Kaškovy, ktorý nám svoj set zahrá o 20:30 na Drumatch stage. O polnoci by som sa najradšej roztrhla na 2 časti, pretože ešte teraz neviem, na ktorý stage ísť ako prvý. Či na Oldschool stage, kde sa predstaví Fezry Bra3v32ku alebo na Drumatch stage, kde bude poriadna nálož od Slováka žijúceho v Krakove. Trilo sa na hudbe podieľa celý život. Neustále vyvíja svoj zvuk a je známy svojím tvrdým až agresívnym neurofunkom, kde sa zameriava na detaily a variácie.


Presne hodinu po polnoci sa už väčšina z nás presunie na Drumatch stage, kde sa predstaví najväčší headliner tohto večera, Counterstrike. Toto duo producentov z Kapského mesta,  ktoré tvoria Justin Scholtemeyer a Eaton Crous. Counterstrike sa teraz môže pochváliť širším zvukovým rozsahom, ako kedykoľvek predtým. Odkazujú na všetko, čo je na súčasnej elektronickej hudbe vzrušujúce. Od svojich originálnych nekompromisných technologicky zakorenených DnB po dubstep a neuro, vytiahli inšpirácie zo všetkých kútov sveta a prekrútili ich vlastnými výraznými, tvrdými motívmi. Prirodzene, že tu nie je lepšie miesto, kde by ste mohli zažiť túto zúrivú fúziu, než ich živé vystúpenia.  

Samozrejme, že týmto duom večer nekončí a ďalej si šetríme nôžky na Dykmena s Deklom 3:00- 4:00hod, Infectious, ktorý vystúpi spolu s MC Jimmy Dangerom o 4:00- 5:00hod a v neposlednom rade na Crossdread  v spojení s MC Johny Kash, ktorý nám zakončia ráno od 5:00- 6:00hod.

Ak prežijeme piatok, tešiť sa môžeme na sobotu.

Na Trident stage to v sobotu odpáli DJ Špáni, vlastným menom Ivan Podivinský. Tento mladý producent sa k lámavým beatom dostal pred vyše 15-timi rokmi na párty Black Rain. Jeho cesta sa začala v roku 2012, kde sa mu naskytla príležitosť zahrať na kamošovej oslave. Postupne sa zdokonaľoval a jeho miesta v kalendári sa začali postupne zapĺňať. A tak má 17. Augusta vo svojom kalendári od 18:00hod do 20:00hod zapísaný track práve na festivale Konkoly. Po Špánim nasledujú DJs ako Psycho, Paplon, Exortt či Disgustin Justin. Ocka Trident crew snáď už ani nemusím predstavovať. Kato je známy všetkým, kto prišiel do styku s DnB na Slovensku. Nechajme sa prekvapiť, čo si pre nás prichystá tentokrát. Či to bude niečo jemu srdcu najbližšie alebo nás prekvapí úplne niečím iným, na čo nie sme zvyknutí.

Po Katovi príde na rad Pythius. Ešte stále mladý 29 ročný producent z Holandska vyvinul po spolupráci s labelmi ako State of mind, Black Sun Empire či Neonlight svoj vlastný silný neurofunk. Na Slovensko nepríde po prvýkrát, a preto si myslím, že väčšina vieme, na čo sa máme pripraviť. Po odbití tretej hodiny nasleduje moja srdcovka.

Dj Geši, ktorého som prvýkrát zažila na Let it Snow a odvtedy sa teším na každý jeho set. Keďže hrá po Pythiusovi, tak nečakaj žiadne liquidy. V tento večer podľa info poriadne pritvrdí. :P Nechajme sa teda prekvapiť, čo si nachystá.

Po Gešiho sete moje kroky pravdepodobne zavedú na Savage Tales stage, kde svoje nohy už úplne dorazím. 
Na tomto stage to bude poriadne tvrdé. Gorebug sa začal zaujímať o tvrdšie štýly elektronickej hudby už keď mal 7 rokov. V jeho 17. rokoch začal robiť slušný DnB. Po nejakej dobe boli jeho subžánre oveľa tvrdšie, a tak ich nazval “Gorebug”. A od svojich 20 rokoch sa začal venovať práve Djingu.


Bol rok 2009, kedy sa začal nový projekt značky Hungry Beats, spočiatku zameraný len na tribecore a frenchcore, ale ako plynul čas, aj na štýly ako hardcore a teror. Projekt začali dvaja českí producenti, Filip Houdek a Kryštof Babjuk. V roku 2010 vydali svoje prvé EP. Keď sa tieto skladby stali čoraz obľúbenejšími, globálne značky ako Astrofonik, Karnage, Noistorm a Noteasytunes zavolali spoločnosť HB, aby spolupracovala a vydala nahrávky ako "I got something for your mind", "Super crap", "No Escape", a podobne.

Keď ťa začne o tretej ráno lámať, tak ti odporúčam ísť určite Savage Tales stage, kde ťa preberie sám Savage. Po ňom nám už nenechajú určite spať ani Terrormasta či Xistent.

FB event

Lenka

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info