S MiLOU na kus reči - Fanatic a jeho nové EP

Ahoj, čau, keďže teraz všetci sedíme doma, zobrala som si na kus reči Lukáša z notoricky známej neurofunkovej formácie Dualscript. Nedávno vydal svoj sólo debut. Jedná sa o prevažne o deepové EP s názvom Electricity.

Lukino, skús nám nejako bližšie opísať tvoj nový release. 

Čau DNBWEAR, takže skúsim takto: Electricity EP /29.02 release day @ Stagma rec. EP sa skladá z 3 skladieb, z toho jedna je collab s Lifesize MC. 

Na vydanie som čakal pomerne dlho, konečný termín sa stále posúval, takže som veľmi rád, že už je to vonku.. 


Musím ešte upresniť, že tento krát nejde o projekt Dualscript. Lukino, ty si si vlastne zvolil sólo dráhu s úplne novým zvukom a menom! Meno Fanatic sa mi veľmi páči. 

Čo sa týka zvuku EP, tak áno, chcel som, aby zvuk tohto EP bol iný, ako sme robili vo formácii Dualscript. Snažil som sa posunúť latku o niečo vyššie a zvuk viac vyšperkovať a myslím, že môžem skromne konštatovať, že sa mi to podarilo.

Hlavne som chcel, aby celý ten koncept bol o čosi iný, ako sú ľudia pri drum and bass hudbe zvyknutí. Hlavne som nechcel, aby to bolo EP ako každé druhé, kde počuješ iba rovnaké bicie a basy v rôznych obmenách. 


Myslím, že sa ti to podarilo. Celá tvoja nová zvukovosť mňa osobne oslovila ešte pred tým, ako som zistila, že Fanatic si vlastne ty. Pamätám si, ako som ti písala, že "wow, chcem colab :D" .. a ty že, "však to som ja Mili.. :D" 

Anyway, okrem tohto EP sa Fanatic profiluje práve viac deep-ovým soundom. Prečo je Electricity EP troška odlišné? 

Môj pôvodný plán bol kombinovať viac subžánrov dnb do jedného celku. Zmiešať melódie s ostrejšími reefmi, temnejšie basy s lightovými beats a celkovo vytvoriť dojem akejsi bipolarity - v zmysle protikladov, ktoré sa priťahujú. 

V troch skladbách môjho nového EP Electricity som teda zmiešal deepový sound a rap do ostrého reefu s jemnejším beatom a melodickým pluckom. A k tomu zasa naopak dancefloorový nádych s melódiou do tvrdšieho beatu a reefu. 

Takto jednoducho by som to asi zhrnul. 


Ešte nám pls prezraď mená trackov, nech to máme komplet. 

  • Electricity (ako titulný track EP) 
  • Shatter feat. Lifesize MC
  • Straighness 


No pecka, tak si ešte povedzme, kde môžme celý album dostať a máme to úplne  všetko.. 

Nakupuj na Beatport.com 

Počúvaj na SoundCloud.com

Ďakujem za pokec a pekný deň prajem.

MiLA207


  • Text: MiLA
  • Korekcia: Ninuš
  • Photo: Fanatic
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info