UPRISING na obzore!

Uprising festival? Ten nám nemôže chýbať na DNBWEAR TOUR zozname letných festivalov! Stále nám pribúdajú letné zastávky, ale na túto sa celý náš DNBWEAR team vždy nenormálne teší. (Niekedy sa až skoro pobijeme, že kto pôjde robiť :D) 

Máš v hlave otázky, kde si môžeš vypočuť hudbu, ktorá polahodí tvojmu ušnému bubienku? Kde si môžeš kúpiť kvalitné a hlavne jedinečné oblečenie?  My ťa teda tak, ako aj po minulé roky pozývame na festival plný lásky, ktorý zavŕši prázdninovú atmosféru v Bratislave - UPRISING FESTIVAL.  Predposledný augustový víkend nás teda určite očakávaj na slnečných Zlatých pieskoch v Bratislave. 


Spoločné heslo ONE LOVE 

Sme radi, že sa Uprising festival rozrástol na viaceré žánre a nezastavil sa len pri raggae. Veď vlastne raggae je prababkou DnB. Pýtaš sa prečo? Na jamajke vznikli prvé soundsystémi - to určite vieš, ktorých kulturu postupne zavliekli jamajčania do UK. 

Ako sa v týchto končinách elektronická hudba vyvýjala spoločne s raggae, vznikol ragga jungle >> z toho jungle >> a neskôr náš milovaný Drum´n´Bassssss. A preto nemôžeme opäť chýbať na tomto výnimočnom festivale! 


DNBWEAR shop zakotví na Zlatých pieskoch 

Nájdeš nás, ako obyčajne, v žlto-čiernom stánku, v ktorom ťa bude čakať vždy usmiata partia v zložení Wyro, Jaja, Mila & Lenka. Odniesť si môžeš ako obyčajne tričká, mikiny, tielka, šaty, tašky, kopec doplnkov, ponožiek a spodného prádla. 

Leto je pre nás ešte stále v plnej paľbe a rozhodne svoju Tour po letných festivaloch ešte nekončíme. Niektore dizajny z novej Letnej kolekcie 2019 sa nám, aj vďaka tebe podarilo už vypredať. Ale nezaháľaj, stále je, z čoho vyberať. :) 

Privezieme teda čiastočne zverejnenú novú Letnú kolekciu 2019 druhá polovica je stále exkluzívne iba v našom dnbwear stánku. V priebehu týždňa budeme veci postupne publikovať na našom e-shope, takže odporúčame Stay Tuned. :) 

Okrem novej kolekcie vozíme so sebou staršie kolekcie dnbwear, dnblove či dnbleague. Dokonca prinesieme stojan s poslednými kúskami, tak minimálne to treba prísť prehrabnut. Tento stojan sme zlacnili na 10€ za kus. :) 

Výber je, ako vždy široký, je s nami sranda a nosíme zo sebou len pozitívny vibe. Tak nás dojdi aspoň pozdraviť. Budeme velmi radi. :)  PS: Nová Letná kolekcia 2019 je TU!! 

 Predávať budeme aj novú úžasnú knihu Daga Paloviča - Otvor oči! Tak dojdi a Otvor oči! ;)


Čo si pre nás pripravili organizátori Uprising festivalu? 

Tento rok nás čaká 12. ročník festivalu, a ako každý rok sa bude niesť rytmoch reggae a elektronickej hudby. Tešiť sa môžete na line up, ktorý organizátori perfektne obmieňajú, a tak sa máme načo tešiť. 


Ikona svetovej RnB music 

Najväčším menom na tohtoročnom line-upe je nepochybne MS. LAURYN NOELLE HILL. Ikona svetovej pop music. Americká speváčka, raperka, hudobníčka a v neposlednom rade herečka. Narodila sa 25. mája 1975 v New Jersey. 

Svoju kariéru zahájila v roku 1994 vydaním prvého albumu skupiny Fugges. V roku 1998 vydala svoj prvý sólo album The Miseducation of Lauryn Hill, ktorý jej vyniesol mnoho cien, ale aj prvé priečky hitparád. 

V júli roku 2001 naspievala prvý inštrumentálny Unplugged pre MTV a v máji 2002 ho vydala pod názvom MTV UNPLUGGE no 2.0. V roku 1996 vyhrala 2 ceny grammy za najlepší RnB spevácky výkon vo dvojici alebo skupine Killing Me Softly a najlepší rapový album The Score. 

V roku 1998 mala už 5 ocenení za najlepší: ženský RnB spevácky výkon - Doo Wop (That Thing), RnB pieseň (cena skladateľa) - A rose Is Still A Rose - by Aretha Franklin RnB album - The Miseducation Of Lauryn Hill, nový umelec - The Miseducation Of Lauryn Hill, Album Roka - The Miseducation Of Lauryn Hill. (Proste, strašne veľa ocenení. A mega si ich zaslúži. A TERAZ JE NA SLOVENSKU!!! AAAhhhh!!)

V roku 1999 vyhrala s albumom Supernatural grammy v kategórii Album roka. Od roku 1996 do roku 2009 žila s Rohanom Marley, synom Boba Marleyho, s ktorým mala šesť detí. Na prvom, albume môžme nájsť aj pieseň, ktorú venovala svojmu najstaršiemu synovi s nazvom To Zion. 


DnB stage nezostane chladný, ani tento rok 

Pre milovníkov rýchlejších beatov elektronickej hudby bude top topov nepochybne Chase and Status. Členovia Saul Milton (Chase), ktorý sa venuje v skupine klávesam, programovaniu, djingu a od roku 2003 gitare. Will Kennard (Status) sa okrem programovaniu a djingu venuje aj klávesam. 

Skupinu tvoria koncertní členovia MC Rage a Andy Gangadeen, ktorí sa venuje bicím. V roku 2009 vyhrali Drum and Bass awards v kategórii najlepší producent, najlepší album a najlepší track. 

Koncom roka 2018 vydali nový album RTNR II JUNGLE, ktorý nahrávali na Jamajke s tamojšími umelcami. Poďme spolu odpočítavať dni, kedy nám ich album predstavia na Zlatých Pieskoch. Neviem ako vy, ale ja sa už nemôžem dočkať. :) 

Od archeologičky k speváčke 

Ano, hovorím o Nneke! Na konci Augusta sa do Bratislavy vráti nemecko-nigérijská speváčka, ktorá už Slovensko dobre pozná. Pred 14. rokmi na Slovensku trávila táto vyštudovaná archeologička čas v rámci archeologických výskumov. (..si nevedel, že? :p)

Soulová a hiphopová umelkyňa Nneka, prirovnávaná k Lauryn Hill, Macy Gray či Corinne Bailey-Rae. Už Nnekin debutový album Victin of Truth z roku 2005 označil Sunday za najlepšiu ženskú soulovú nahrávku od albumu The Miseducation of Lauryn Hill. 

Práve bývalú speváčku The Fugges- Lauryn spomína Nneka medzi svojimi najväčšími vzormi.  (.. #náhoda? , že tu bude aj Nneka aj Lauryn? ha? :D)

K nim patrí aj Bob Marley a rapper Mos Defon. Ďalšími príbuznými, s ktorými Nneka spolupracuje, či koncertuje sú napríklad The Roots, Damian Marley či Lenny Kravitz, s ktorým odohrala spoločné turné v roku 2009.  Každopádne na jej hlas len tak nezabudneš, tak si ho určite nenechaj újsť. 

Zostáva nám pár nocí pred týmto festom, tak sa utekaj dobre vyspať a načerpaj sily na tento nezabudnutelný víkendis!

  • TEXT: Laluš
  • PHOTO: UPRISING festival archive
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info